Jsou různé materiály, ze kterých se dají 3D figurky vyrábět. Jedním z nich je i sádra. Jelikož s ní běžné 3D tiskárny pracují, není problém si takovou figurku vyrobit. Pokud o ni budete mít zájem, vyplatí se obrátit na specializované 3D tiskařské centrum. Doma to zvládnete jen těžko, protože samotná 3D tiskárna je dnes stále velmi nákladné zařízení na koupi do domácnosti.
Při výrobě 3D figurky je nezbytné postupovat opravdu pečlivě. Člověk, který si chcete tuto figurku nechat vyrobit, se musí dostavit do ateliéru a nechat se zde naskenovat. Vzniklá 3D předloha pak poslouží pro tisk. Na 3D skenování si můžete obléci opravdu cokoliv. Špatně se skenují pouze lesklé materiály nebo velké jednobarevné plochy.
Po naskenování se provedou úpravy modelu v počítači. Je nezbytné se vyhnout tenkým vrstvám, které by bylo těžké ze sádry vytisknout, jelikož by se po jejich zhotovení mohla sádra zlomit. Následný tisk figurky ze sádry trvá přibližně 8 hodin. Samozřejmě ale závisí i na velikosti 3D tiskárny a na tisknutém předmětu. Poté už se provede pouze začištění a odsátí přebytečné sádry a figurka je hotová. Čištění probíhá nejčastěji proudem vzduchu. Což je opravdu jeden z nejspolehlivějších způsobů.
Na co se využívá sádra a její výhody
Sádra je materiál, který se v praxi využívá k různým účelům. Nejčastěji se s ním ale setkáme při otiskování a přípravě modelů. Její výhodou je nízká pořizovací cena, snadná příprava na práci, možnost zhotovení různých detailů nebo rozměrová stabilita. Mezi nevýhody sádry patří tuhost, obtížná snímatelnost nebo nepřesnost. I tak se však sádra velmi často využívá a většina tiskáren je schopna s ní pracovat. 3D figurky ze sádry pak vypadají opravdu efektně. Můžeme zaručit, že se vám budou opravdu líbit.